مطالب آموزشی

تکنولوژی ارسال سیگنال در دوربین مداربسته

تکنولوژی ارسال سیگنال در دوربین مداربسته

1-دوربین مداربسته  آنالوگ

2-دوربین مداربسته تحت شبکه  یا ip

3- دوربین مداربسته دو منظوره

 

دوربین مداربسته آنالوگ:

کیفیت تصویر ارسالی  این نوع از دوربین مداربسته تابعی از موج های آنالوگ است. همواره یکی از موارد اثر گذار منفی بر کیفیت موج های آنالوگ نویز های متفاوت الکترومغناتیسی و نویز های ناشی از نوسان برق بوده است.  در نتیجه برای بهبود کیفیت تصویر ارسالی دوربین مداربسته آنالوگ باید از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا در این نوع  دوربین ها بهره برد.

هرچند که دوربین مداربسته آنالوگ با توجه به قیمت پایین تر و نصب بسیار آسان و سازگاری بالا در دستگاه های تحت تکنولوژی آنالوگ به عنوان دوربین مداربسته رایج در بازار ایران شناخته شده است ،  اما معایب بزرگی هم دارد.

اگر شما بخواهید این تصاویر آنالوگ را تحت فرکانس موج های آنالوگ ارسال کنید  در نهایت کیفیت تصویر به دلیل اثر منفی زیاد تداخل با موج های نویز بسیار پایین آمده و هم چنین هر فرد دیگری به راحتی میتواند امواج ارسالی شما را دریافت کرده و ببیند. نتیجه آنکه تصاویر دوربین مداربسته آنالوگ برای ارسال باید به دیجیتال تبدیل شوند که برای این هدف باید از دستگاه “ضبط تصاویر دیجیتال ” یا “dvr” استفاده کنید.

دوربین مداربسته تحت شبکه یا ip

دوربین مداربسته تحت شبکه در تمام فرایند ضبط و ارسال تصاویر و صدا از موج های کاملا دیجیتال بهره می برد. این نسل جدید دوربین مداربسته  که  امروزه  در سطح بازار جهانی تقاضای فراوانی دارد تحت قوانین شبکه کنترل و به مرکز کنترل داده ها وصل می شود. این ویژگی تحت شبکه بودن این دوربین مداربسته علاوه بر کاهش استفاده از کابل های ارتباطی و کیفیت بسیار بالای تمام دیجیتال ؛ امکان ارسال تصویر و صدا را به صورت هم زمان در شبکه  فرآهم می کند. با توجه به محدودیت باند و قیمت بالای این دوربین مداربسته تحت شبکه و نیاز به سطحی از دانش شبکه برای نصب آن برخی هنوزهم دوربین مداربسته آنالوگ را انتخاب میکنند.

دوربین مداربسته دو منظوره

این نسل از دوربین مداربسته  در واقع همان دوربین آنالوگ است که با وجود یک پرت خروجی  شبکه عملکردی دو گانه دارد ، به این صورت که هم میتوان از آن به عنوان دوربین مداربسته انالوگ و یا دوربین مداربسته تحت شبکه بهره برد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *